Zaproszenie na Festiwal 2017

Moi Drodzy!

Już za pół roku spotkamy się po raz drugi na Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza Luboń 2017. Każda kolejna edycja naszego Festiwalu ma swojego „tekstowego bohatera”. W 2016 roku był nim Janusz Kondratowicz, a tegoroczną edycję wypełnią piosenki, do których teksty napisał Bogdan Olewicz.

Patronem naszego Festiwalu zawsze będzie Janusz Kondratowicz i na pewno jego przeboje, choć nie w konkursie, będziecie mieli  przyjemność posłuchać.

Skupmy się na Festiwalu 2017 – festiwalu niezwykłym – zapytacie, dlaczego? Oto będziemy obchodzić 50-lecie pracy twórczej Bogdana Olewicza – wybitnego autora tekstów, twórcy takich przebojów jak: „Autobiografia”, ”Moje jedyne marzenie”, „Nie płacz Ewka”, Ratujmy, co się da”, „Deszcz w Cisnej”, „Na co komu dziś”, To za nami” – to tylko nieliczne z tytułów, które każdy Polak nuci w wolnej chwili. Nasz bohater jest laureatem wielu festiwali zagranicznych i krajowych. Z powodzeniem pisał dla Anny Jantar, zespołu Perfect, Budki Suflera, Krystyny Prońko, Lady Pank, Wojciecha Gąsowskiego, Maryli Rodowicz, Andrzeja Rybińskiego.

Gorąco zachęcam wszystkich uczestników do poszukiwania mniej znanych piosenek autorstwa Bogdana Olewicza, jak również do stworzenia nowatorskich aranżacji – odmiennych od oryginału i do interpretacji utworów na własny sposób. Te właśnie aspekty będą dodatkowym atutem w ocenie tegorocznej Rada Artystycznej i Jury.

Jak  na każdym festiwalu nie może zabraknąć gwiazd. Luboń w 2017 roku gościć będzie Krystynę Prońko, Andrzeja Rybińskiego i Martynę Jakubowicz.

Zapraszamy!

Dyrektor Artystyczny Festiwalu
Michał Kosiński