O festiwalu

Festiwal Piosenki w Luboniu jest imprezą artystyczną, mającą na celu wyłonienie i promocję młodych, utalentowanych wykonawców oraz propagowanie wartościowej muzycznie i literacko polskiej piosenki. W 2016 roku festiwal zmienił się – nowa formuła, nazwa i patron.  Organizatorzy chcieli jeszcze bardziej zaznaczyć wyjątkowość polskiej piosenki, dlatego Festiwal zyskał patrona – Janusza Kondratowicza- niezwykłą postać, ikonę historii polskiej piosenki.

Podczas Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza LUBOŃ 2017 tematem przewodnim staną się piosenki Bogdana Olewicza, wybitnego autora tekstów, twórcy takich przebojów jak: „Autobiografia”, ”Moje jedyne marzenie”, „Nie płacz Ewka”, Ratujmy, co się da”, „Deszcz w Cisnej”, „Na co komu dziś”, To za nami” – to tylko nieliczne z tytułów, które każdy Polak nuci w wolnej chwili. Nasz bohater jest laureatem wielu festiwali zagranicznych i krajowych. Z powodzeniem pisał dla Anny Jantar, zespołu Perfect, Budki Suflera, Krystyny Prońko, Lady Pank, Wojciecha Gąsowskiego, Maryli Rodowicz, Andrzeja Rybińskiego.

Organizatorzy festiwalu

Miasto Luboń
Ośrodek Kultury w Luboniu
Luboński Ośrodek Sportu i Rekreacji
Stowarzyszenie Pozytywny Luboń

Dyrekcja festiwalu

Michał Kosiński – Dyrektor Artystyczny i Reżyser Festiwalu
Od zawsze pasjonat polskiej piosenki. Organizator i producent wielu dużych projektów kulturalnych, twórca i dyrektor generalny Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Anny Jantar i Festiwlau Twórców Polskiej Piosenki we Wrześni, juror wielu festiwali w Polsce i za granicą. Laureat Złotej Płyty Polskich Nagrań za popularyzację polskiej piosenki w 2006 roku.

Maciej Szymański – Kierownik Muzyczny
Wybitny aranżer, kompozytor, dyrygent teatrów muzycznych w Poznaniu i Gdyni, autor instrumentacji do wielu musicali i spektakli wystawianych przez wspomniane teatry. Do dziś ściśle współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gdyni.

Kadra festiwalu

Rafał Sekulak – kierownik wokalny

Rada artystyczna

Mateusz Mikołajczak – Zastępca Burmistrz Miasta Luboń
Michał Kosiński – Dyrektor Artystyczny Festiwalu
Maciej Szymański – Kierownik Muzyczny Festiwalu
Regina Górniaczyk – Dyrektor Ośrodka Kultury w Luboniu
Rafał Sekulak – Kierownik wokalny Festiwalu

Jury

Zasiadają w nim przedstawiciele organizatorów, radia i TV a także gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej: w ubiegłym roku gościliśmy u nas Marka Piekarczyka, Sławomira Bajewa – dziennikarza Radia Merkury oraz Jarosława Bajewa – Kierownika Regionalnej Agencji Producenckiej TVP3 Poznań.

W tym roku pracom jury będzie przewodniczył Mieczysław Jurecki – polski multiinstrumentalista, kompozytor i aranżer. Pozostały skład jury poznamy już niebawem.