O festiwalu

Festiwal Piosenki w Luboniu jest imprezą artystyczną, mającą na celu wyłonienie i promocję młodych, utalentowanych wykonawców oraz propagowanie wartościowej muzycznie i literacko polskiej piosenki. W 2016 roku festiwal zmienił się – nowa formuła, nazwa i patron.  Organizatorzy chcieli jeszcze bardziej zaznaczyć wyjątkowość polskiej piosenki, dlatego Festiwal zyskał patrona – Janusza Kondratowicza- niezwykłą postać, ikonę historii polskiej piosenki.

Podczas Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza LUBOŃ 2018 tematem przewodnim staną się piosenki Jacka Cygana, wybitnego autora tekstów, twórcy takich przebojów jak: „Black and white”, „Dary losu”, „C’est La Vie – Paryż z pocztówki”, „Dotyk”, „Łatwopalni”, „Zakazany owoc”, „Laleczka z saskiej porcelany” – to tylko nieliczne z tytułów, które każdy Polak nuci w wolnej chwili. Nasz bohater jest laureatem wielu nagród muzycznych. Z powodzeniem pisał dla Edyty Górniak, Ryszarda Rynkowskiego, Kombi, Maryli Rodowicz, Seweryna Krajewskiego, Grażyny Łobaszewskiej i wielu innych artystów polskiej sceny muzycznej.

Organizatorzy festiwalu

Miasto Luboń
Ośrodek Kultury w Luboniu
Luboński Ośrodek Sportu i Rekreacji
Stowarzyszenie Pozytywny Luboń                                                                                                                                                                                                                                                                                     Biblioteka Miejska w Luboniu

Dyrekcja festiwalu

Michał Kosiński – Dyrektor Artystyczny i Reżyser Festiwalu
Od zawsze pasjonat polskiej piosenki. Organizator i producent wielu dużych projektów kulturalnych, twórca i dyrektor generalny Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Anny Jantar i Festiwlau Twórców Polskiej Piosenki we Wrześni, juror wielu festiwali w Polsce i za granicą. Laureat Złotej Płyty Polskich Nagrań za popularyzację polskiej piosenki w 2006 roku.

Maciej Szymański – Kierownik Muzyczny
Wybitny aranżer, kompozytor, dyrygent teatrów muzycznych w Poznaniu i Gdyni, autor instrumentacji do wielu musicali i spektakli wystawianych przez wspomniane teatry. Do dziś ściśle współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gdyni.

Kadra festiwalu

Rafał Sekulak – Kierownik wokalny

Rada artystyczna:

Michał Kosiński – Dyrektor Artystyczny Festiwalu
Maciej Szymański – Kierownik Muzyczny Festiwalu
Regina Górniaczyk – Dyrektor Ośrodka Kultury w Luboniu
Rafał Sekulak – Kierownik wokalny Festiwalu
Emilia Bryś – Koordynator ds. Promocji Festiwalu

Jury

Zasiadają w nim przedstawiciele organizatorów, radia i TV a także gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej. W tym roku pracom jury będzie przewodniczył Mieczysław Jurecki – polski multiinstrumentalista, kompozytor i aranżer.

W jury festiwalu 2018 zasiądą również: Jarosław Bajew – Kierownik Regionalnej Agencji Producenckiej TVP3 Poznań, dr ad. Anna Domżalska – wykładowca na kierunku Wokalistyka Jazzowo-Estradowa Gdańskiej Akademii Muzycznej, Rafał Sekulak – Kierownik Wokalny Festiwalu i Sławomir Bajew – dziennikarz Radia Poznań.